Rozmýšľali ste niekedy o tom, že by ste mohli byť génius alebo vás to doteraz nenapadlo? Možno si o sebe myslíte, že nie ste intelektuálne nadaní, no môžete však oplývať skrytými vlastnosťami, ktoré sú veľmi vzácne . Ukázalo sa, že mnoho géniov má určité charakteristické črty správania, zvyky a osobnostné rysy. Ak spĺňate niektorý z nich, pravdepodobne ste omnoho inteligentnejší než si myslíte!

[sociallocker]Sarkazmus je jedným z mála znakov, ktorým oplývajú práve géniovia. Radi by ste zistili, či k ním tiež patríte? Tak si to poďte spolu s nami overiť, možno budete milo prekvapení a zistíte o sebe, to čo ste doteraz ani len netušili.

1. Ste na všetko zvedaví

Neustále sa venujete rôznym témam a častokrát hľadáte odpovede na otázky, ktoré sa vám vynárajú v hlave? Géniovia sú totižto prirodzene zvedaví ľudia a často skúšajú v kuchyni i vytváranie receptov podľa vlastnej fantázie. Radi miešajú rôzne ingrediencie, ktoré by sa mnohí obávali vyskúšať. Jednoducho majú akési vnútorné nutkanie poznávať odpovede na to, čo sa okolo nich deje a zároveň i vytvárať netradičné veci.

2. Hovoríte sami so sebou?

Áno, je to pravda. Ak seba samých pristihnete, že sa sami so sebou rozprávate ostaňte v pokoji, aj toto je jednou z čŕt géniov. Buďte úplne bez obáv, ste viac než v poriadku. Znamená to len to, že sa vo vašej mysli neustále niečo deje a váš tok myšlienok je intenzívnejší než u väčšiny ľudí. Nuž a tento intenzívny tok myšlienok môže prenikať navonok napríklad tým, že si začnete niečo mrmlať popod nos.

3. Neustále niečo čítate

Veľa géniov je priam posadnutých akýmsi nutkaním stále niečo čítať. Niektorí z nich sa veľmi radi zameriavajú na žáner ako je sci-fi či beletria. Najčastejšie je však ich čitateľský záber omnoho širší a spadá do neho rozsiahly okruh tém, ktoré sa naozaj len ťažko dajú začleniť do jedného žánru.

4. Radi trénujete svoj intelekt a mozog

Géniovia sa vo voľnom čase radi venujú napríklad riešeniu sudoku, krížoviek alebo skladaniu puzzle. V tejto činnosti cítia uspokojenie a prostredníctvom cibrenia mozgu ho tak môžu využívať na plné obrátky dokonca i v tedy, keď iní najradšej relaxujú a nič nerobia. Dokážu riešiť sudoku s takou vášňou a energiou s akou si iní ľudia napríklad prezerajú svoj Facebook.

5. Zabúdate?

V dôsledku toho, že géniovia riešia v hlave zložité myšlienkové operácie, tak sa stáva to, že absentujú a majú problém v zapamätaní si jednoduchých vecí. Nastáva teda akési „okno“, ktoré každý génius pozná. Často sa im stáva, že keď vstúpia do miestnosti zabudnú, prečo tam vlastne išli a ich najväčšou špecialitou je to, že často sa zabudnú dostaviť na schôdzky a strácajú veci.

6. Máte pestrú minulosť?

Mnoho géniov má za sebou nejakú skúsenosť s drogami. Nie však v tom zmysle, že sú na nich závislí ale v tom, že ich zvedavosť ich nabádala vyskúšať a preskúmať na vlastnej koži ako na nich droga zapôsobí. Im je totižto už od začiatku jasné, že sa jedná o nezdravú vec.

Po prečítaní tohto článku si možno budete mať chuť dať zmerať svoje IQ. To však nie je skutočným ukazovateľom geniality, hoci to mnohí tvrdia. Testy IQ totižto nie sú schopné obsiahnuť celkové spektrum geniality človeka a práve z tohto hľadiska môže dochádzať k veľkému skresleniu výsledkov.

Zdroj: themindsjournal.com | Foto: pixabay.com, depositphotos.com
[/sociallocker]