Hoci šampionát v Česku ešte neskončil, už je možné predbežne sa pozrieť na to, ako by mali vyzerať skupiny budúci rok, keď sa šampionát bude hrať v Dánsku a Švédsku.

Ako možno viete, skupiny sa nežrebujú, ale 16 krajín je do skupín zaradených na základe známeho kľúča podľa aktuálneho rebríčka IIHF.

V skupine A sa oficiálne majú objaviť celky, ktoré sú na priečkach 1, 4, 5, 8, 9, 12, 13 a 16, v skupine B celky 2, 3, 6, 7, 10, 11, 14, 15. Slovensko je (po vynechaní Ruska) na 8. mieste a záverečné boje v Prahe na tom už nič nemôžu zmeniť.

Isté je, že podľa tohoto kľúča by Slovensko hralo proti Kanade, z papierovo slabších tímov proti kvartetu Lotyšsko, Rakúsko, Francúzsko, Slovinsko a zvyšní súperi sú zatiaľ neistí. Ak by do finále v Prahe postúpili výbery Kanady a Švédska, ktorí sú miernymi favoritmi, “slovenskú” skupinu A by doplnili výbery USA a Švajčiarska.

Každopádne, tak by skupina ale vyzerať nemohla, pretože organizátori majú vždy právo na jednu zmenu v rámci “koša”, a buď Švédi alebo Dáni by sa presunuli. Dôvodom je fakt, že obe tieto krajiny ako organizátori budú chcieť, pochopiteľne, hrať skupinovú fázu doma.

S asi 100%-nou istotou tak možno teraz konštatovať len to, že Slováci by mali hrať o rok v skupine proti Kanade, Rakúsku, Francúzsku a Slovinsku. Oveľa múdrejší tak budeme minimálne po sobotných semifinálových zápasoch a ešte viac po nedeli.

Šampionát pre nás skončil: Takto dopadla národná produktivita!

Zdroj: Hitky | Foto: IG/Hockeyslovakia