Slovenský útočník Juraj Slafkovský je aktuálne vo fazóne, vďaka ktorej zapĺňa aj popredné stránky zámorských špecializovaných denníkov. Otázkou ostáva, ako dlho si bude túto formu držať.

My sme sa pozreli na to, aké sú rekordy 19-ročných hráčov histórii NHL.

Samozrejme, nemali sme ilúzie o tom, že by mohol atakovať najvyššie méty, veď trebárs legendárny Wayne Gretzky ako 19-ročný získal dychberúcich 164 bodov. Zo súčasníkov stoja za zmienku počiny Sidney Crosbyho (120 bodov a historické 2. miesto) či Connora Mc Davida (100 bodov a 5. miesto).

Juraj Slafkovský má aktuálne 30 bodov a ak by si udržal formu z posledných týždňov, mohol by atakovať métu 50 bodov. Ale ak nie 50, tak aspoň 40 bodov by mal mať potenciál získať.

Aktuálne: Juraj Slafkovský dokázal to, čo len pár Slovákov!

Na historické 50. mieste je potrebný zisk 57 bodov, čo zrejme nebude v silách nášho šikovného mladíka. No 100. miesto celej histórie medzi 19-ročnými hráči leží na méte 41 bodov, a to je určite reálne. 45-bodová méta už znamená 82. miesto a 50-bodová méta atakovanie 60. priečky.

Mimochodom, presne 50 bodov získali ako 19-roční takí velikáni ako Jarome Iginla či Brandon Shanahan.

Zo Slovákov je Slafkovský už ziskom 30. bodu na úrovni Mariána Hossu a suverénne prvý a celkovo na 28. mieste je so 67 bodmi Marián Gáborík. Jaromír Jágr získal v tomto veku o dva viac, teda 69 bodov.

TOP 10 najproduktívnejších sezón
19-ročných hokejistov

Zdroj: Quanthockey | Foto: X/The Habitant