Na Slovensku denne pribúdajú stovky nakazených ľudí, v dôsledku čoho sa Ústredný krízový štáb rozhodol zaviesť prísne bezpečnostné opatrenia. Aj keď mnohí prekonali nebezpečný vírus s tvrdením, že ide iba chrípku, iní mali vážne zdravotné komplikácie. Dokonca pribudlo ďalších päť úmrtí!

Ministerstvo zdravotníctva pred pár minútami oznámilo, že pandemickému ochoreniu COVID-19 podľahlo ďalších 5 Slovákov. Spolu tak úrady evidujú 66 úmrtí spôsobené pľúcnym ochorením. ,,31-ročný muž zomrel vo Fakultnej nemocnici v Nitre, 60-ročná žena vo Fakultnej nemocnici v Trnave, 71-ročná žena v nemocnici v Michalovciach, 79-ročná žena vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne a 81-ročná žena vo Fakultnej nemocnici v Nitre,” uviedlo ministerstvo.

V nemocniciach je momentálne hospitalizovaných 397 pacientov, pričom 346 z nich má pozitívny test na ochorenie COVID-19. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sa nachádza 15 osôb a umelú pľúcnu ventiláciu potrebuje až 40 Slovákov. Kým v uplynulých hodinách bolo na našom území vykonaných 5 058 testov, pozitívne bolo vyhodnotených 531 z nich.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: health.gov.sk  |  Foto: FB/Ministerstvo zdravotníctva SR