Začiatok roka 2024 prináša aj skon známeho herca, ktorého možno najslávnejšou rolou bola tá, v ktorej hral detektíva v známom a obľúbenom akčnom krimi seriáli z druhej polovice 70tych rokov.

Vo veku 80 rokov naposledy vydýchol vo štvrtok 4. januára dlhoročný filmový a seriálový herec David Soul, ktorý vo viac ako 90 častiach stvárnil detekvíta Hutcha v seriáli Starsky a Hutch. Ten sa natáčal v rokoch 1975-1978. Každá zo štyroch sérií mala cez dve desiatky častí a spoločne s ním žiaril v hlavnej roli Alan Silvestri.

Podľa dostupných informácií mal v posledných rokoch viaceré zdravotné problémy, tým najväčším bola chronická obštrukčná choroba pľúc, ktorá vraj bola následkom rokov tuhého fajčenia. Niekedy údajne fajčil až 80 cigariet denne, pričom aj štvrtina z toho je, ako dobre vieme, už viac než dosť.

Neľahký kvíz: V akom veku zomreli TIETO slávne osobnosti?

Jeho manželka Helen Snell uviedla: „Milovaný manžel, otec, starý otec a brat včera zomrel po statočnom boji o život v milujúcej spoločnosti rodiny. Podelil sa o mnoho mimoriadnych darov so svetom ako herec, spevák, rozprávač, kreatívny umelec a drahý priateľ. Jeho úsmev, smiech a vášeň pre život si budú pamätať mnohí, ktorých životy zasiahol.”

Zdroj: Pluska.sk, BBC | Foto: Pixabay, IG/starsky_and_hutchtv