Širokou verejnosťou otriasol čin šoféra autobusu, ktorý sa zachoval absolútne nepochopiteľne. Rodičia mu do rúk zverili svoje najcennejšie poklady v domnienke, že ich dovezie na športovú akciu. 47-ročný muž však nečakane zmenil plány a deti dostal do život ohrozujúcej situácie.

Hrozivá dráma sa udiala v talianskom meste Miláno, keď mal senegalský šofér Ousseynou Sy odviesť 51 detí do telocvične. Nečakane však zmenil trasu a zamieril na letisko. Všetkých školákov zviazal a po autobuse chodil s kanistrom plným benzínu. Jednému z detí sa však podarilo rozviazať a zavolať rodičom, ktorí v momente kontaktovali políciu.

Muži zákona okamžite konali a celý autobus zablokovali. Vodič však stihol vyliať po celom vozidle benzín a zapáliť ho. Doslova v posledných sekundách sa policajtom podarilo vytiahnuť cez zadné okno všetky deti. Akoby zázrakom sa nikomu zo školákov nič nestalo a zdravotníci im na mieste ošetrili ľahké zranenia.

Deti však boli v šoku zo správania muža, ktorého považovali za “dobrého uja“. “Hovoril, že stratil tri deti, že mnoho detí umrelo na mori, tak by sme mali zomrieť aj my, upálením. Bál som sa,” opísal situáciu z autobusu iba 12-ročný chlapec. Polícia zistila, že šofér chcel týmto útokom upozorniť na zomieranie migrantov v Stredozemnom mori.

Zdroj: observer.news  |  Foto: YouTube