Uvoľnovanie opatrení pokračuje a možno už o pár týždňov budeme žiť slobodnejší a pokojnejší život. Z úradu verejného zdravotníctva prichádza ďalšia informácia, a síce, že negatívnym testom sa už nebudeme musieť preukazovať v obchodoch a na terasách reštaurácií. 

„Od pondelka 3. mája sa v okresoch v 1. a 2. stupni varovania ruší v prevádzkach pravidlo preukazovania sa negatívnym testom, keďže cez deň neplatí zákaz vychádzania pre tieto okresy,“ informovala hovorkyňa ÚVZSR Dáša Račková. Pod pojmom prevádzky sú myslené nielen všetky obchody, ale aj terasy reštaurácií.

Ostatné pravidlá pre okresy v 1. a 2. stupni varovania zostávajú rovnaké, avšak výlučne pre časový rámec od 21.00 do 01.00 h nasledujúceho dňa (v tomto čase platí pre tieto stupne varovania zákaz vychádzania).

V okresoch s najhoršou situáciou, tých je 10, sú negatívne testy naďalej potrebné. Nesmú byť staršie ako sedem dní. Konkrétne ide o okresy: Ilava, Kysucké Nové Mesto, Lučenec, Martin, Myjava, Poltár,  Považská Bystrica, Trenčín, Turčianske Teplice, Tvrdošín.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto/Zdroj: NCZI, ÚVZSR