Vyzerá to tak, že zima nás ešte predsa neopustí. Po nadpriemerne teplých dňoch začal do našej oblasti prenikať chladnejší vzduch a pridali sa i mrazivé noci. K týmto zmenám sa čoskoro pridá aj sneženie. Zasiahnuť by malo podľa meteorológov celé územie Slovenska.

Podľa portálu imeteo.sk, by sme mali zostať do utorka 16. januára pod vplyvom tlakovej výše. V utorok sa počasie začne meniť. Prvé snehové zrážky treba preto očakávať predovšetkým na juhu Slovenska, postupne by sa mali nasúvať od severozápadu v súvislosti s postupujúcim frontálnym systémom.

Snežiť bude na viacerých miestach

„Rozsnežiť by sa malo na mnohých miestach nášho územia pričom ďalšie vlny sneženia sa očakávajú aj v stredu a vo štvrtok. Aktuálne výstupy numerických modelov naznačujú, že vo štvrtok večer by sa sneh mal nachádzať na celom území. Modely očakávajú vytvorenie snehovej pokrývky aj v Podunajskej nížine,“ informovalo imeteo.sk.

Sneh sa však bude topiť a vylúčené nie sú ani kvapalné zrážky. Spoliehať sa na snehovú pokrývku v týchto oblastiach netreba. V nižších polohách by sa malo nachádzať do 5 cm, vo vyšších polohách aj viac ako 10 cm.

Zdroj: imeteo.sk | Video: YouTube | Ilustračná foto: pixabay.com