Do médií unikli v predstihu neoficiálne výsledky rokovaní Igora Matoviča a odborníkov, z ktorých nové opatrenia by mali prerokovať na vláde a predstaviť verejnosti budúci týždeň. Okrem povinného nosenia respirátorov v obchodoch by mohol prejsť aj nočný zákaz vychádzania. 

Jedným z nových a prísnejších epidemiologických opatrení má byť aj nočný zákaz vychádzania platný od 20:00 hod. až do skorých ranných hodín. Odborníci ho podľa dostupných informácií navrhli predovšetkým kvôli celkovému zníženiu mobility obyvateľstva.

V diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy potvrdila tento návrh aj predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová. Jedinou výnimkou by mala byť cesta do práce, k lekárovi alebo do lekárne.

“Rozumiem, že sú ľudia z neustále sa meniacich opatrení unavení, ale najbližšie týždne budú kritické, a tak je potrebné, aby obmedzenia všetci rešpektovali. Vláda je zodpovedná za prijaté opatrenia, o ktorých diskutovala niekoľko dní s odborníkmi,” vyhlásila členka koalície.

Ak sa situácia na Slovensku nezlepší do 21. marca, budú sa musieť zatvoriť aj veľké výrobné fabriky a život sa na niekoľko týždňov úplne vypne.

Celú reláciu si môžete vypočuť >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto/Zdroj: RTVS/ Sobotné dialógy