Uplynulé dni boli takmer vo všetkých častiach Slovenska plné snehových zrážok a svoju silu ukázali i nočné mrazy. Bez snehovej pokrývky boli niektoré časti východného Slovenska, no „Perinbaba“ už počas nedele 3. decembra postupne pokrýva aj východ. 

Podľa portálu imeteo.sk, príde po mrazivých nociach ďalšie sneženie a zasiahne tentokrát predovšetkým sever Slovenska. Front dorazí na naše územie v pondelok 4. decembra dopoludnia od severozápadu.

Sledujte Hitky.sk aj na Instagrame –> TU

Výrazne pribudne i oblačnosti a preto sa na mnohých miestach budú vyskytovať zrážky. Postupne sa rozsneží na viacerých miestach. V nížinách na juhozápadnej časti Slovenska to budú prevažne zrážky kvapalné alebo zmiešané.

Počas nastávajúcich dní sa sneženie očakáva najviac na Kysuciach a Orave, kde lokálne môže snežiť aj trvalo. „Do stredy večera napadne celkovo na západnom Slovensku od 2 do 5 cm snehu, miestami to bude len poprašok a to najmä v noci z pondelka na utorok. Do stredy však môže na Orave a na Kysuciach napadnúť aj viac ako 15 centimetrov snehu,“ informovalo imeteo.sk.

Ranné teploty však očakávajte vyššie ako doteraz. Dôvodom je podľa imeteo.sk, veľká oblačnosť a severozápadný vietor. Práve ten bude brániť výraznejšiemu radiačnému ochladzovaniu.

Teplý vzduch k nám prenikne v stredu 6. decembra a teploty budú stúpať. Nahor však pôjde i hranica sneženia a postupne sa bude vyskytovať už len na severe. V stredných i nižších polohách bude potrebné rátať so zmiešanými, či kvapalnými zrážkami.

Zdroj: imeteo.sk  | Video: YouTube  | Ilustračná foto: pixabay.com