Séria požiarov na slovenských sídliskách neutícha a v piatok musia hasiči zasahovať pri hasení ohňa v paneláku v Bratislave. Keďže sa dym rozšíril aj na ostatné poschodia, je nutná evakuácia obyvateľov.

Tri desiatky hasičov boli privolané k požiaru, ktorý vypukol v obytnom dome na Bartókovej ulici v bratislavskom Starom Meste. Požiar vypukol podľa slov hovorkyne Prezídia Hasičského a záchranného zboru Kataríny Križanovej v byte na prvom poschodí, kde došlo k výbuchu.

Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že požiar vypukol po výbuchu v byte na prvom poschodí, pričom sa rozšíril aj na druhé poschodie. Na mieste udalosti zasahujú takmer tri desiatky hasičov zo všetkých bratislavských hasičských staníc,” uviedla.

Keďže sa dym dostáva aj na vyššie poschodia, je nutná evakuácia ostatných obyvateľov: “Z dôvodu zadymenia sa vykonáva evakuácia obyvateľov jedného z bytových domov na Bartókovej ulici. K presnej príčine požiaru bytu sa po uhasení vyjadrí zisťovateľ príčin požiarov,” dodala polícia. Podľa dostupných informácií nebol zatiaľ nikto vážne zranený, no 5 osôb utrpelo zranenia kvôli intoxikácii splodín a nachádzajú sa v opatere záchranárov.

Zdroj: Prezídium Hasičského a záchranného zboru │ Foto: Facebook/Polícia SR – Bratislavský kraj