Vo veci vraždy, ktorá sa udiala vlani 12. júla v Cíferi nastáva zvrat. Podľa informácií to vyzerá tak, že 20-ročného mladíka zbavia obvinenia.  Polícia spis uzavrela a posunula na prokuratúru.

Hádka otca so synom, ktorá sa stala 20. júla 2017 skončila smrťou a v rukách polície skončil v tom čase len 20-ročný Brian. Polícia ho krátko po čine obvinila z vraždy. Podľa slov hovorkyne krajskej polície v Trnave Márie Linkešovej by však mladíka mali zbaviť obvinenia. Zároveň uviedla, že návrh na zastavenie trestného stíhania už zaslali na prokuratúru.

“Vyšetrovateľka KR PZ v Trnava vydala dňa 31. 12. 2017 návrh prokurátorovi na zastavenie trestného stíhanie v zmysle zákona,” uviedla Mária Linkešová pre noviny.sk. Tá zároveň oslovila i Okresnú prokuratúru v Trnave a čaká na stanovisko, či sa s návrhom stotožnila alebo podá na súd obžalobu.

Polícia v pondelok 8. januára potvrdila, že prípad už uzavrela a spis posunula na prokuratúru. 20-ročný Brian tak bude možno zbavený obvinenia, nakoľko mal skutok spáchať v stave nepríčetnosti.

Zdroj: noviny.sk, ilustračné foto/pixabay.com