Je známe, že už pomerne krátko po natočení poslednej tretej časti Slunce, seno zomrelo viacero hercov, vinou čoho štvrtá časť, ktorá bola v plánoch Zdeňka Trošku, navždy ostala nedokončená. Od tej doby ale ubedli desiatky rokov a dnes už aj najmladší herci z trilógie sú štyridsiatnici.

25. januára ale zomrel “Presidento” Vlastimil Dejdar, a síce vedúci “talianskej farmy”, s ktorou mala spolupracovať tá z Hoštic. Mimochodom, mnohí dodnes nevedia, že to bol vlastný otec herca Martina Dejdara, ktorého herecká kariéra je oveľa známejšia.

“S hlbokým zármutkom v duši oznamujeme našim tenistom, že vo štvrtok 25. januára zomrel vo veku 86 rokov náš priateľ a účastník našich tenisových turnajov, pán Vlasta Dejdar. Jeho partnerom vo štvorhre na našich turnajoch bol Jirka Kremlička. Spoločne vyhrali Memoriál Vladimíra Jarkovského v roku 2007. Hoci ho kolená neskôr v živote zradili a už nemohol hrať, zvykol chodiť na naše turnaje ako divák. Vlasta, budeš nám chýbať. Česť vašej pamiatke,” oznámila smutnú správu “tenisová obec”, ktorej členom bol pan Dejdar dlhé roky.

Zdroj: Super.cz | Foto: Pixabay