V pondelok sa dostala na verejnosť mimoriadne znepokujujúca správa, ktorá vystrašila nejedného priaznivca obľúbeného markizáka. Redaktor Boris Pršo (34) bojuje od víkendu v nemocnici o život s krvácaním do mozgu.

Boris je nejednému divákovi Markízy známy predovšetkým svojimi rozhovormi so zahraničnými celebritami či z Telerána a najnovšie sa zapájal aj do tvorby tanečnej šou Let´s Dance. Práve v sobotu na jej generálke mu malo prísť náhle zle a skolaboval. Ihneď bol prevezený do nemocnice, kde mu bola stanovená znepokojujúca diagnóza, krvácanie do mozgu.

Obľúbený markizák momentálne leží na oddelení JIS v nemocnici na Antolskej v Bratislave v umelom spánku a jeho stav je naďalej veľmi vážny.

Prečítajte si: Boris Pršo deň pred skolabovaním: TOTO bol signál, že s ním nie je niečo v poriadku!

Mozgová cievna príhoda postihuje v poslednom období čoraz mladších ľudí, čo môže mať za následok zlý životný štýl, teda prijímanie veľa tukov, vysoké hodnoty cukrov v krvi, fajčenie, málo pohybu, vysoký krvný tlak či svoje môže urobiť aj genetická predispozícia. Následky pacienta sú väčšinou, žiaľ, veľmi bolestivé a vo veľkej miere to ovplyvní jeho ďalší život.

Existujú dva typy mozgovej príhody, buď taká, kde sa cieva upchá, alebo druhý prípad, kedy sa cieva zase roztrhne a vzniká krvácanie do mozgu. Oslabené miesta na stene cievy môžu byť už vrodené chyby a je len otázkou času, kedy človek náhle upadne do bezvedomia.

Ako predísť mozgovej príhode?

Ako sme už spomínali, príčina vzniku mŕtvice je predovšetkým v zlom životnom štýle. Je preto dôležité, aby človek nepodcenil vysoký krvný tlak a nedošlo tak k poškodeniu ciev. Taktiež treba chodiť na pravidelné preventívne prehliadky, kde sa zisťuje ako funguje metabolizmus tukov či to, aká je hladina cukrov v tele.

Netreba tiež podceniť:

  • pravidelný pohyb
  • udržiavať si primeranú hmotnosť
  • nefajčiť
  • nepiť alkohol
  • obmedziť príjem tukov a solí

Foto: Instagram

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk