Alpy zasiahlo husté sneženie, ktoré ochromilo život ľudí nielen vo Švajčiarsku, ale aj v Taliansku a vo Francúzsku. Najhoršia situácia je však vo švajčiarskom obľúbenom lyžiarskom stredisku Zermatt, kde je od sveta odrezaných až neuveriteľných 13-tisíc ľudí.

Hotely a apartmány praskajú vo švíkoch, no cesta je totálne zavalená a z kantónu Valais sa v týchto dňoch nikto nedostane. O situácii informovali švajčiarske médiá s odvolaním sa na predstaviteľku strediska Janine Imeschovú.

Problémom nie je len to, že ľudia nemôžu zo strediska odísť a ani tam prísť, no problémy sú aj s výpadkami elektrickej energie. Do strediska sa nikto nedostane autom, vlakom a ani iným pozemným spôsobom. Ľudia, ktorí v stredisku uviazli sú zatiaľ pokojní, no dostali varovanie, aby sa pre hrozbu lavín nezdržovali vonku a už vôbec nie na svahoch.

Dovolenkárom preto nezostáva nič iné len čakať, kedy ich odtiaľ vyslobodia a sprejazdnia cestu. O ďalšom postupe, ako dostanú ľudí čo najskôr preč momentálne rozhodujú úrady. Okrem dovolenkárov žije v mestečku aj 5–tisíc domácich, ktorí sú o niečo pokojnejší ako dovolenkári. Ľudia veria, že k zosuvu žiadnej lavíny nedôjde a všetci sa pokojne a bezpečne dostanú domov.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: freepik