V Českej republike je síce situácia ohľadom koronavírusu o čosi zložitejšia než na Slovensku, no napriek tomu prešli v krajine na nižší stupeň epidemiologických opatrení. A tento fakt sa bez akýchkoľvek obmedzení rozhodli využiť stovky občanov, ktorí si momentálne užívajú vianočnú atmosféru!

Potom, čo došlo v Čechách k uvoľneniu bezpečnostných opatrení, sa na Staromestskom námestí v Prahe naplnili nielen ulice, ale aj bary. Vianočná atmosféra pri oslavách sv. Mikuláša neobchádzala žiaden kút metropoly, pričom občania bez ochranných rúšok si užívali typické trhové jedlá či varené víno.

Napriek skutočnosti, že v krajine stále platí zákaz zhromažďovania sa, ulice i podniky doslova praskali vo švíkoch. Ako uvádza portál Expres.cz, Parížskou ulicou doslova nebolo možné prejsť, kým dlhé zástupy ľudí čakali aj na semafóre, ktorý delí Karlovu ulicu s Karlovým mostom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

V Čechách dostali pohostinstvá „zelenú“ po dlhých šiestich týždňoch, avšak vo vnútri sa môžete zdržiavať len v prípade, že si nájdete miesto na sedenie, maximálne však štyri osoby pri stole s 50 %-nou obsadenosťou prevádzky. Táto skutočnosť ale nebránila občanom, aby si vypili aj priamo v uliciach a správali sa, akoby žiaden koronavírus neexistoval.

Okrem nedodržiavania dvojmetrových rozostupov či nenosenia rúšok sa hovorí aj o štamgastoch, ktorí sa pod vplyvom alkoholu váľali po uliciach centra Prahy. K celej pohoršujúcej situácii sa napokon vyjadril aj minister zdravotníctva Jan Blatný, ktorý uviedol, že v prípade, ak sa atmosféra neupokojí, Česko sa vráti do starého režimu a prevádzky opäť zatvoria.

Snímky z centra Prahy môžete vidieť >>>TU<<<, ale taktiež >>>TU<<<

Zdroj: expres.cz