Ťažko hľadať na svete úspešnejšieho futbalového manažéra ako Carla Ancelottiho. Samozrejme, taký Pep Guardiola je o generáciu mladší a môže ho v mnohom pokoriť. No taliansky stratég je proste unikátom.

Aktuálne mu plynie posledný rok zmluvy v Reale Madrid a nový zatiaľ nepodpísal. Už dlhšie sa povráva, že to bude v Madride jeho záverečná. V lete sa špekulovalo, že už predbežne podpísal s brazílskou reprezentáciou a začne ju viesť okamžite po poslednom zápase v službách Realu, a povedie ju aj na Copa América (teda na americkom šampionáte).

Pravdou to ale nie je, hoci stále je táto možnosť v hre. Rovnako tak Ancelotti pripustil svoj úplný koniec, no údajne nevylúčil ani predĺženie kontraktu v Reale. Najnovšie do hry vstúpila Saudská Arábia.

Jeden z novinárov sa ho mal spýtať na údajnú ponuku viesť nešpecifikovaný klub z tejto krajiny za 500 miliónov eur. Skúsený Talian si ale po tejto otázke s novinára urobil srandu a akékoľvek kroky do Suadskej Arábie zamietol.

„Že či by som išiel do Saudskej Arábie za 500 miliónov eur? Pozri, ani by som si nemusel rezervovať let. Išiel by som tam pešo. Moment, žartujem! Nepotrebujem peniaze. Svet sa skutočne mení a bude sa meniť,”  povedal 64-ročný Ancelotti, ktorý má nepochybne na konte veľké milióny a vzhľadom k veku skutočne asi nemá potrebu zarobiť ešte nejaké šialené peniaze.

Zdroj: X/Fabrizio Romano | Foto: IG/mrancelotti