Bývalý predseda parlamentu Andrej Danko si viac ako dva roky užíval hodnosť kapitána. Tomu je však koniec! S novým ministrom obrany prišli aj nové rozkazy, ktoré museli politika poriadne zarmútiť. Naďalej si však chce zachovať dôstojnú tvár.

Andrej Danko bol bývalým ministrom obrany Petrom Gajdošom povýšený do hodnosti kapitána, čo politika natoľko nadchlo, že sa neubránil bozkávaniu získaných výložiek. Niet sa čo diviť, polepšil si o neuveriteľných osem hodností, pričom naďalej trval na tom, že si povýšenie zaslúžil.

S príchodom nového ministra obrany však prišli radikálne rozkazy. Jaroslav Naď pred pár dňami podpísal rozkaz, ktorým zrušil mimoriadne povýšenia politikov. Bývalý predseda SNS tak razom prišiel o hodnosť, ktorú si tak cenil. Táto informácia potešila aj Igora Matoviča, ktorý si na sociálnej sieti neodpustil štipľavú poznámku.

Najnovšie sa k celej veci vyjadril aj samotný Danko. ,,Z hodnosti kapitána v zálohe pre mňa ako osobu nevyplývali žiadne výhody. Rešpektujem rozhodnutie pána ministra Naďa tak, ako som rešpektoval rozhodnutie pána ministra Gajdoša. Základú vojenskú službu som si odslúžil v zmysle branného zákona v roku 1998,“ vyjadril sa na sociálnej sieti sklamaný politik.

 Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Andrej Danko-predseda SNS  |  Foto: YouTube