Len pred pár hodinami obletela Slovensko šokujúca správa. Andy Hryc si od lekárov vypočul zdrvujúcu diagnózu akútnej leukémie. Herec prehovoril o tom, ako prežíva prvé dni chemoterapie.

Známy slovenský umelec Andy Hryc prežíva náročné chvíle. Po tom, čo rakovina zasiahla aj do života jeho nebohého syna, si sám vypočul od lekárov zdrvujúcu diagnózu. Herec trpí akútnou leukémiou, ktorá má v niektorých prípadoch extrémne rýchly priebeh a ktorá sa stala osudnou aj maestrovi Karlovi Gottovi (†80).

Z ochorenia je vystrašená i jeho dcéra Wanda, ktorá na sociálnej sieti prosí dobrovoľníkov o darovanie krvi: “Prosím, ak môžete, pomôžte. V čase pandémie je darovanie krvi pomerne náročná záležitosť a to mnohých darcov odrádza. Otec musí dostávať transfúzie denne, minimálne mesiac. Ďakujeme,” píše so slovami, že ideálna je krv skupiny A1 Rh-.

Samotný herec má však odhodlanie nad ochorením vyhrať, a dokonca si pre Nový Čas aj zažartoval ohľadom chemoterapie, s ktorou začal vo štvrtok. “Mohol by som ísť s vami na pivo, tak sa cítim. Chemoterapia trvá sedem dní. Po prvých dňoch to je juchu-juchu, ale môžem sa potom škriabať po stene. Poviem to takto – a čo mám robiť?,” dodáva. Jediné, čoho sa obáva, je nedostatok krvi a rovnako vyjadruje vďačnosť všetkým, ktorí sa rozhodnú darovať hercovi tú svoju. Prajeme skoré uzdravenie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk, Facebook/Wanda Adamik Hrycova │ Foto: YouTube/Show Jana Krause,