Koronavírus si nevyberá! Potom, ako sa ochorením nakazili tisíce Talianov, Španielov či obyvateľov Číny, na slabé opatrenia v krajine doplatil aj významný predstaviteľ anglickej monarchie!

Koronavírus momentálne zastrašuje ľudí z celého sveta, pričom na Slovensku bola okrem prerušeného vyučovania zamedzená i prevádzka mnohých podnikov. Opačný scenár bol ešte donedávna vo Veľkej Británii, kde k chorobe pristupovali nielen významní predstavitelia kráľovstva viac ako laxne.

Je tomu však len okamih, čo sa na verejnosť dostala zdrvujúca informácia. Princovi Charlesovi (71), nástupníkovi trónu po kráľovnej Alžbete II., mal byť potvrdený koronavírus. Ako uvádza CNN, aktuálne má byť izolovaný na škótskom kráľovskom panstve Balmoral.

„Princ z Walesu bol pozitívne testovaný na nový koronavírus. Vykazoval mierne príznaky tohto ochorenia, ale inak je jeho zdravotný stav dobrý a počas posledných dní pracoval ako zvyčajne z domu. Vojvodkyňa z Cornwallu bola taktiež testovaná, ale vírus sa u nej nepotvrdil. Nie je možné zistiť, od koho princ vírus dostal pre vysoký počet nakazených,” uviedol Clarence House.

Podľa denníka DailyMail mohol byť Charles nakazený od monackého kniežaťa Alberta II., ktorému bolo taktiež diagnostikované ochorenie, pričom muži sa stretli 10. marca v Londýne. Kým ostatní členovia rodiny by mali byť podľa dostupných informácii v poriadku, celkovo je vo Veľkej Británii momentálne nakazených viac ako 8 000 ľudí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: CNN, DailyMail | Foto: IG/kensingtonroyal