Mladá žena bola nadšená, keď sa dozvedela o svojom tehotenstve. Spoločne s manželom sa tešili na vytúžené bábätko a nič nenasvedčovalo tomu, že by mali nastať vážne komplikácie. Všetky vyšetrenia dopadli vynikajúco a dvojica čakala zdravé dieťatko. O to viac ich prekvapil pohľad na synčeka tesne po pôrode.

Anna pred dvoma rokmi porodila synčeka Michala, pričom prvý pohľad na jej vytúžené bábätko ju absolútne zničil. Podľa všetkých vyšetrení čakala zdravé dieťatko, no nakoniec bolo všetko inak. Chlapčekovi bola diagnostikovaná kožná choroba harlekýn, známa aj ako harlekýnová ichtyóza.

Michalova pokožka je tak extrémne citlivá a často býva popraskaná so značným začervenaním. Každé štyri hodiny mu mama natiera celé telo špeciálnym krémom, aby jeho koža nepukala a necítil bolesť. Raz denne taktiež musí mať hydratačný kúpeľ. Na slnku musí byť zahalený a vzrastovo bude zrejme menší ako jeho rovesníci.

Aj keď oboch rodičov trápi synov zdravotný stav, je to ich najväčší poklad. Snažia sa mu čo najviac spríjemniť život a prejavovať lásku i podporu. Predovšetkým mladá mamička však veľmi ťažko nesie správanie sa iných matiek a ich detí. ,,Keď si všimnú, že je iný, začnú naňho zízať a dokonca sa mi posmievajú, že v kočíku vozím bábiku. Ukazujú na neho prstom a majú škaredé poznámky,“ povedala smutne Anna pre metro.co.uk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: metro.co.uk  |  Foto: YouTube, Twitter