Bratislavský Slovan inkasoval v piatok na ľade Michaloviec v zápase 23. kola TIPOS Extraligy až desaťkrát, čo si v klube dlho nepamätajú a rozhodne to nie je niečo, nad čím by sa dalo mávnut rukou.

Desať gólov je akceptovateľnyćh dostať v pŕipadoch, že by nastúpil dorast alebo by to bol exhibičný zápas. Ani jedna z týchto možností ale nie je správna, pričom výsledok 10:1 je skutočne hrozivý. Obzvlášť, ak ide o klub so zrejme najvyšším rozpočtom v súťaže, ktorého cieľom je titul. Aktuálne desiate miesto je ale veľavravné.

Po tomto debakli ťažko hľadal slová aj asistent trénera Richard Kapuš, niekdajší výborný hokejista. „Hanba alebo na dve slová – obrovská hanba. Dá sa prehrať aj vyšším rozdielom, ale nie takýmto spôsobom. Dostali sme školenie z ofenzívy aj defenzívy. Niektorí hráči boli akoby nezainteresovaní v tomto zápase,” komentoval Richard Kapuš na tlačovej konferencii.

„Vždy keď to vyzerá na návrat do zápasu z našej strany, urobíme hlúpu chybu a dostaneme ďalší gól. Aj sme si vypracovali šance, dvakrát sme korčuľovali dvaja na jedného a nič z toho. Góly nedávame, ale s obrovskou ľahkosťou ich dostávame,” dodal smutným tónom.

Dodáme, že naposledy dostal Slovan viac gólov v roku 2015 v KHL, keď prehral s CSKA Moskvou 12:0, v Extralige ešte za ŕy Pálffyho Slovan padol 10:0 so Skalicou. Svoju reputáciu si môže napraviť najbližšie v poslednom Humennom.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený HC SLOVAN Bratislava (@hcslovan)

Zdroj: Aktuality.sk | Foto: X/HC SLOVAN Bratislava