59-ročný Róbert Fico bol dnes v stredu 15. mája postrelený a pravdepodobne sa jednalo o atentát. Jeho politickí kolegovia i oponenti sa vyjadrujú, prajú mu uzdravenie sa a okamžite sa špekuluje o tom, kto za útokom stojí.

K streľbe došlo po rokovaní vlády v Handlovej v okrese Prievidza v Trenčianskom kraji. Bližšie podrobnosti o zdravotnom stave známeho politika zatiaľ nie sú známe.

Teoreticky sú v hre podľa prvých reakcií ľudí štyri verzie. Samozrejme, ako prvá možnosť mnohým napadla tá, že sa ho pokúsil odstrániť nejaký oponent, resp. jeho oponentmi najatý človek, druhou by mohol byť útok jednotlivca, tá tretia špekulatívna, ktorá niektorým napadla, že by sa ho mohol pokúsiť nejaký “partner”.

Poslednou, s ktorou prišlo niekoľko ľudí v komentároch je tá, že to premiér “nafingoval” sám na seba v snahe získať ešte väčšiu moc a akoby sa malo jednať o akúsi inšpiráciu filmom podľa knižnej predlohy “Kandidát” z roku 2013, tam však kandidát zomiera.

Každopádne, pravdu sa dnes ťažko dozvieme a vyšetrovanie bude dlhé a nedá sa očakávať, že nebudú padať behom neho rôzne teórie.

Zdroj: Hitky | Foto: IG/Robert.fico