Atentátnik Salah Abdeslam, zodpovedný za parížske útoky, počas ktorých zahynulo minulý rok v novembri 130 ľudí sa mal podľa zverejnených informácii zdržiavať niekoľko týždňov aj na Slovensku!

[sociallocker]Ako informujú aktuality.sk, Abdeslam bol ubytovaný v Nitre, v jednom z penziónov. Pre uvedený portál to mali potvrdiť dva nezávislé zdroje z prostredia rezortu vnútra, ktoré tvrdia, že Francúz marockého pôvodu sa na Slovensku zdržiaval v lete počas troch týždňov, ešte pred útokmi v Paríži.

Známa je aj osoba, ktorá mala byť na Slovensku Abdeslamovým kontaktom. Jedná sa o jeho rodinného príbuzného z Iraku, ktorý sa oženil so Slovenkou. Práve po novembrových útokoch sa stala Nitra cieľom veľkej policajnej akcie, kedy v meste, ale aj v jej okolí robili veľké domové prehliadky.

Rezort vnútra sa k informáciám momentálne nevyjadruje. Kaliňák ich však nepotvrdil a ani nevyvrátil a tiež zdôraznil, že dohady o Abdeslamových príbuzných, nachádzajúcich sa na Slovensku nie sú úplne presné.

Salah Abdeslam je momentálne v rukách belgickej polície, ktorá ho zadržala v Bruseli. Súdny proces by sa mal konať vo Francúzsku.

Zdroj: Aktuality.sk | Foto: Twitter [/sociallocker]