Má 86 rokov a väčšinu svojho života bojovala s obezitou. Rozhodla sa však, že chce žiť zdravšie, keď ju lekár upozornil, že jej hrozí cukrovka. Toto varovanie sa pre ňu stalo akýmsi budíčkom a vďaka jednoduchému triku sa jej podarilo schudnúť desiatky kilogramov.

Určite poznáte legendárny film s americkým hercom Eddym Murphym s názvom Norbit. Hlavnú hrdinku v ňom stvárnila Raspuša, ktorá láskavosťou rozhodne nedisponovala. Jej telo a ego mohlo pokojne zabrať polovičku miestnosti. Práve k tejto osobe sa nedávno prirovnávala aj morbídne obézna dôchodkyňa.

Animated GIF

Jessica Slaughter zo St. Louis vždy patrila k obéznejším ženám a so svojou váhou sa jednoducho zmierila. Po návšteve lekára však zostala zhrozená zo svojej kondície a uvedomila si, že chce na tomto svete ešte zotrvať čo možno najdlhšie v obklopení svojej rodiny.

Odvážna babička tak okamžite vyradila zo svojho jedálnička vyprážané jedlá a sladkosti, aj keď priznáva, že kúsku koláču nikdy neodolá. Výrazná zmena však nastala v pohybe, ktorý denne vykonáva. Vo svojom jednoizbovom byte sa totiž prechádza medzi obývačkou a kuchyňou ešte predtým, než začne svoj klasický deň. Každé ráno tak preje 3 000 krokov, keďže vnučka jej odporučila, aby sledovala svoje kroky na aplikácií Fitbite.

Jessice sa týmto spôsobom podarilo schudnúť úžasných 55 kíl, pričom sa nikdy necítila lepšie. Zároveň chce povzbudiť starších ľudí, aby sa hýbali a nevzdávali sa. ,,Chcem len, aby si aj seniori uvedomili, že len za to, že sme starí, nemusíme prestať žiť. Chcem im len povedať, že existuje aj lepší spôsob života,“ uviedla čiperná dôchodkyňa pre magazín Insider.

Zdroj: thisisinsider.com  |  Foto: YouTube