18-ročný kanadský generačný supertalent Connor Bedard patrí medzi hráčov, ktorí by mali v horizonte niekoľkých rokov pomýšľať trebárs na zisk trofejí pre najužitočnejšieho hráča NHL alebo jej najproduktívnejšieho hráča. Zatiaľ rozhodne nesklamáva.

V drese Chicaga Blackhawks naskočil podľa očakávaní hneď do prvého zápasu sezónu a pravidelne nastupuje v prvej formácii. V prípade 18-ročných mladíkov pritom v ostatných rokoch len hŕstka dostane vôbec šancu v profilige v premiérovej sezóne.

Bedard má ale po 39 zápasoch na konte 33 bodov za 15 gólov a 18 asistencií. Vo všetkých troch týchto štatistikách je klubovou jednotkou. Nečudo, že bol teda nominovaný rovno do zápasu hviezd.

Ten má v súčasnosti v NHL formát so 44 hokejistami rozdelenými do štyroch tímov po jedenásť hráčov. Tých 44 hráčov je zverejnených dvojfázovo. V prvej fáze je zvolený z každého z 32 tímov jeden hráč a v druhej majú šancu fanúšikovia na oficiálnom webe NHL hlasovať za ostatných dvanásť mien, ktoré by radi videli.

All star je na programe v sobotu 3. februára a Connor Bedard mal byť nielen najmladším hráčov z tohoto stretnutia hviezd, ale zároveň aj v celej histórii. Nik mladší nikdy nominovaný nebol.

Avšak Connor Bedard si napokon v All-star nezahrá, keďže draftová jednotka utrpela zranenie v prvej tretine piatkového zápasu proti New Jersey zlomeninu čeľuste. Pre tú si nezahrá najmenej štyri týždne, zrejme však šesť až osem, a teda, je prakticky nemožné, aby dostal povolenie si zahrať v exhibícii.

Zdroj: Sportsnet | Foto: YT/NHL