Mimoparlamentná strana Most-Híd mala včera (30. mája) snem vo Fiľakove, kde sa rozhodovalo o novom šéfovi strany, ktorý sa pokúsi opäť získať stratených voličov. Béla Bugár tak oficiálne skončil!

Béla Bugár založil politickú stranu Most-Híd spoločne s bývalými poslancami SMK-MKP v roku 2009, pričom sa stal predsedom. Od toho momentu bol tvárou maďarského politického subjektu. Strana bola mimoriadne úspešnou, v dôsledku čoho bola súčasťou koalície dlhé roky.

Spolupráca so stranou SNS a Smer-SD však maďarskej strane výrazne uškodila. Zlomovou sa stala aj nečinnosť Bugára po vražde Jána Kuciaka (†27) a jeho snúbenice Martiny (†27). Na verejnosť sa neskôr dostávali šokujúce spojenia s členmi strany Smer-SD v súvislosti s dvojnásobnou vraždou a podnikateľom Kočnerom. Ani vtedy však nezaujal stanovisko.

Dnes Béla priznáva, že by v tom čase riskol aj predčasné voľby. Nebolo tak žiadnym prekvapením, keď sa predseda strany Most-Híd stal neúspešným kandidátom na prezidenta a o pár mesiacov neskôr získala jeho strana pri parlamentných voľbách iba 2,05 %, čo je 59-tisíc hlasov.

Politik, ktorý bol v roku 2018 tretím najdôveryhodnejším verejným funkcionárom na Slovensku, sa po veľkej prehre rozhodol podať demisiu. Na včerajšom sneme si poslanci spomedzi seba napokon vybrali nového šéfa, ktorým je bývalý minister životného prostredia László Sólymos.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Most-Híd (Híd-Most)  |  Foto: FB/Most-Híd (Híd-Most), László Sólymos