Meno Andrej Bičan je dosť dobre v slovenskom šoubiznise známe, a to predovšetkým vďaka tomu, že viac ako desaťročie moderoval zbavnú reláciu 5 proti 5. Tá bývala vysielaná v podvečernom časovom okne a dosahovala dlhodobo veľmi slušné čísla.

Odkedy túto reláciu zrušili, lepšie povedané, odkedy riaditeľ RTVS pán Ľuboš Machaj dal sleodvanému programu stopku, Andrej Bičan sa z verejnoprávnej televízie vytratil a aktuálne ho živia iné aktivity. Zdá sa ale, že ani po dvoch rokoch nie je celkom zmierený a Machajovi naložil. A viac-menej, ako čas ukázal, oprávnene.

„Výmena nastala vždy… zažil som ich x. A čo k tomuto riaditeľovi? Tento riaditeľ prišiel, zrušil ma, nahradil ma niečím, čo malo polovičný rating, nebol to teda kvalitný zásah do vysielacej štruktúry, z toho vyvodzujem, že nebol kvalitným riaditeľom a manažérsky zlyhal. Pretože vymeniť reláciu za dve, ktoré nedosahujú výkonnosť tej relácie je sklamanie toho, čo mal urobiť a čo mal priniesť. Sľuboval, že príde niečo lepšie a neprišlo,“ otvorene povedal 49-ročný dlhoročný moderátor, ktorého si niektorí spájajú aj trebárs s Maxihrou.

Na jednej strane treba teda uznať, že pokus o zmenu je pochopiteľný, veď len máloktorá relácia vydrží na obrazovkách tak dlho, no zároveň je pravda zrejme aj na strane moderátora, keďže podľa oficiálnych číselných štatistických údajov náhrady 5 proti 5 skutočne nemali dostatočné čísla.

Každopádne, moderátor pripúšťa, že ak bude v budúcnosti niektorou televíziou oslovený, bude pripravený jednať a sebavedome dodáva: „Ak príde ponuka a bude niektorý z producentov potrebovať potiahnuť trojlitrom dieslom svoju diaľnicu, tak ja sadnem do toho auta a prinesiem ten motor, lebo to ja dokážem.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Andrej Bičan (@andrejbican)

Zdroj: Topky | Foto: IG/andrejbican