Rovnako ako v minulosti Kaufland, Tesco či Lidl, aj Biedronka zrejme zamáva slovenských trhom, hoci vzhľadom na pomerne presýtený trh to nebude až taká senzácia. Každopádne, do Biendronky jazdili na nákupy aj mnohí Slováci z poľského pohraničia, keďže ponúka pomerne široký sortiment, čo sa potravín a drogédie týka.

Podľa dostupných informácií by sa malo do konca roku 2024 stihnúť otvorenie piatich pobočiek. Avšak mnohých Slovákov ich situovanie príliš nepotešilo. Ako uvádza web Standard.sk, prvé predajne majú byť totižto v krajských mestách.

v súčasnosti má spoločnosť na Slovensku v pláne prevádzky v Bratislave, Košiciach, Banskej Bystrici, Trnave a Žiline. Biedronka sa na Slovensko pripravuje vo veľkom a Slovákov chcú nalákať najmä na lacnejšie potraviny, pričom do budúcna sú v pláne aj ďalšie predajne.

Každopádne, mnohých určite tieto lokality až tak nepotešia, naopak, z hľadiska strategického smerovania reťazca, ktorý má v Poľsku cca tri tisícky obchodov, to je pochopiteľné, že chce na úvod zasiahnuť veľké komunity.

Poľská Biedronka pripravená útočiť: Kedy sa jej Slováci dočkajú?

Zdroj: Žilina.standard.sk | Foto: Depositphotos