Jedna z obľúbených českých reštaurácií sa rozhodla urobiť radikálny krok, ktorý rozhodne nie je populárny. Podľa oficiálneho stanoviska ich k prísnym pravidlám donútili samotní zákazníci, ktorí mali neustále prekračovať hranice, pričom si bistro zrejme pomýlili s jasľami.

České bistro Marthy’s Kitchen verejne oznámilo, že nie je miestom, ktoré je uspôsobené pre deti a vo všeobecnosti je ,,baby unfriendly“. Majiteľ podniku spoločne so šéfkuchárom Martinom Petrákom dbajú na kvalitné suroviny a príjemné prostredie, ktoré im však degradujú niektorí zákazníci.

Situácia natoľko narúšala chod bistra, že muselo prísť k dôraznému varovaniu. ,,…predstavte si, že sa chcete v pokoji najesť a vedľa vás začne mamička na stoličke alebo na stole prebaľovať a utierať svoje bábätko. To vás asi prejde aj chuť,“ povedal Petrák pre idnes.cz. Podľa jeho slov mali rodičia nechať pobehovať deti po celom podniku, i keď bol plný zákazníkov a obsluha sa nezastavila.

Bistro taktiež zverejnilo sedem pravidiel pre rodičov s deťmi. Podnik zdôraznil, že nikomu nechce obmedziť vstup do ich priestorov. Zo zákona to ani nie je možné. Snaží sa upozorniť na správanie sa niektorých hostí, ktorí nechávajú svojím deťom voľnosť a vôbec ich neusmernia. Oznámenie podniku sa stalo predmetom búrlivých diskusií, pričom aj tentokrát sa zákazníci rozdelili na dva tábory. Kým jedna skupina sa postavila na stranu podniku a tento krok prijala s pochopením, iní ľudia tvrdo kritizovali stanovené podmienky reštaurácie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Idnes.cz, FB/Marthy’s Kitchen  |  Foto: FB/Marthy’s Kitchen, Pexels