Agentúra Focus uskutočnila pre reláciu televízie Markíza Na telo prieskum, v ktorom sa zameriavala na aktuálnu otázku. Zvládal mimoriadnu situáciu ohľadom pandémie COVID-19 lepšie bývalý premiér Peter Pellegrini alebo súčasný predseda vlády Igor Matovič?

Ešte predtým, ako Igor Matovič oznámil postupné uvoľňovanie prísnych bezpečnostných pravidiel v rámci boja s koronavírusom, prebiehal na Slovensku prieskum agentúry Focus. Tá sa od 15. do 17. apríla pýtala respondentov na otázku: “Kto podľa vás lepšie zvláda/zvládal boj s koronakrízou – súčasný premiér Igor Matovič alebo predchádzajúci premiér Peter Pellegrini alebo obaja narovnako?”

V predmetnom období, a teda pred fázou 1, ktorá bola predstavená 20. apríla a zavedená do praxe 22. apríla, považovalo 37,6 % opýtaných za úspešnejšieho Petra Pellegriniho, kým Igora Matoviča 21,6 % z nich.

„To sa nedá porovnávať, to sú nebe a dudy. Je rozdiel, keď niekoho necháte urobiť tri kliky a poviete potom – fúú, aký je frajer, a keď niekoho necháte urobiť tisíc klikov,“ uviedol k výsledkom Matovič v markizáckej relácii Na telo. Ako tiež dodal, v období, kedy preberal vládu, sa testovalo omnoho menej, pričom situácia v začiatkoch pandémie a jej rýchly spád, ktorému musela nová vláda čeliť, sa nedajú porovnávať.

Naopak, pozitívny dojem z ankety nadobudol bývalý premiér Peter Pellegrini. “Teším sa, že ľudia ocenili rýchle kroky, ktorými sme hneď na začiatku zabránili talianskemu scenáru, jasnú a pravdivú komunikáciu o našich spoločných problémoch i dovtedy nebývalý súzvuk a spoluprácu vlády s ľuďmi,” uviedol na sociálnej sieti.

Kým v polovici apríla vyjadrili respondenti väčšiu podporu bývalému predsedovi vlády, 32 % bolo presvedčených, že situáciu zvládajú obaja rovnako. Z 1 046 opýtaných nevedelo na otázku odpovedať 8,8 %. A aký máte názor vy?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Markiza, Focus | Foto: FB/Peter Pellegrini, Igor Matovič, Markiza