Sotva skončili majstrovstvá sveta 2024 a už sa hovorí aj o tom budúcoročnom. Avšak my sme sa ale pozreli na viac, ako len elitnú divíziu a našli sme celkom slušný bizár.

Pre tých, ktorí nevedia, aktuálne sa už počet krajín hrajúcich pod hlavičkou IIHF na šampionátoch blíži k šiesticm desiatkam. Napríklad v roku 2025 bude úplným nováčikom Uzbekistan, zatiaľ čo Arménsko sa vracia po pätnátich rokoch.

Druhá najnižšia skupina, a síce 3B divízia, má rovnako ako všetko okrem tej elitnej šesticu účastníkov, pričom v roku 2025 sa stretnú v bojoch o postup do 3A divízie, no aj ostup do 4. divízie v Mexiku.

Na tom by nebolo na prvý pohľad nič čudné. Áno, Mexiko si mnohí s hokejom nespoja. No faktom je, že hráva každoročne od roku 2000 a viackrát bolo aj v divízii 3A, z nej aj teraz vypadlo.

Čo je ale bizárom? To, že Mexiko sa stalo hostiteľom šampionátu svojej divízie navzdory tomu, že ostatných päť súperov je ázijských, a teda, všetky tieto amatérske celky poletia tisíce kilometrov do Mexika. Doplníme, že v divízii 3B bude aj Severná Kórea, Hongkong, Filipíny, Singapur a nováčik z Mongolska.

Zdroj: Wikipedia, Hitky | Foto: Depositphotos