Anglický útočník Harry Kane sa okamžite po presune z Tottenhamu, ktorému patril od detstva, v Bayerne začal presadzovať a aktuálne sa už skláňa aj možnosť prekonania historického rekordu gólov v jeden sezóne Bundesligy, ktorý nedávno stanovil jeho predchodca v Mníchove, a síce Robert Lewandowski.

Celkovo má na konte v polovici novembra už 21 gólov, z toho v Bundeslige 17 gólov za 11 kôl. Maximum Lewandowskeho bolo 41 presných zásahov.

Harry Kane je ale, čo nikoho neprekvapí, v Bayerne aj veľmi štedro platený. Podľa dostupných informácií zarába 400 tisíc eur týždenne, ročne teda cez 20 miliónov a je jednotkou v Bayerne a neprekvapí, že i v celom futbalovom Nemecku.

Ako to už ale býva, hráči majú v kontraktoch v súčasnosti aj všelijaké klauzuly. Veľmi časté sú klauzuly týkajúce sa bonusov za určitý počet strelených gólov, odohratých zápasov a podobne.

Veľmi bizarná je ale aj jedna z klauzúl hviezdy zarábajúcej spomínané milióny. Kane má mať v zmluve, že ak strelí v sezóne aspoň 40 gólov, bude mu vyplatený bonus vo výške 250 tisíc eur. Táto suma znie vzhľadom k jeho platu skutočne vtipne. Nemyslíte?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Harry Kane (@harrykane)

Zdroj: Goal.com | Foto: IG/harrykane