Pred pár týždňami sa stal pomerne očakávane Vladimír Weiss starší opäť najlepším slovenským trénerom roka a nič nenasvedčovalo tomu, že by sa v lete mohol z lavičky porúčať. Navyše, krátko na to oslávil Slovan šiesty ligový titul v rade, a to s poriadnym predstihom.

Záver sezóny je ale diametrálne odlišný. V základnej časti mal Slovan výbornú bilanciou 18-3-1, následne síce prišla v nadstavbe jedna prehra, no po 28. kole ju mal stále 22-4-2, no odvtedy prišli tri prehry v rade. Navyše, Slovan vypadol predčasne aj v domácom pohári.

Medzičasom sa hovorí o tom, že by Weiss mohol sadnúť za určitých okolností na lavičku Azerbajdžanu, no primárne chce skúsený lodivod ostať v Bratislave. Má to však niekoľko “ale”.

„Či tu zostanem alebo nie, mužstvo potrebuje zmeny, potrebuje oživiť, potrebuje mladšiu krv. Musí prísť ´refresh´ mužstva. Ja by som rád pokračoval v práci, ale musí to mať rozumné mantinely a rozhodnutia,” povedal po prehre v Podbrezovej Weiss, ktorý má požadovať niekoľko posíl, keďže sa ukazuje, že hráči čiršieho kádra nestačia tak celkom ani na súperov z domácej ligy, nie to na súperov v pohárovej Európe.

Či teda ostane v klube aj pre sezónu 2024-25 a ako sa prípadne zmení káder, bude zaujímavé sledovať. Jedno je však isté – vedenie klubu stále nemôže byť spokojné s návštevnosťou, od ktorej sa odvíjajú aj finančné možnosti klubu.

Šokujúci odchod Weissa? V hre je TÁTO možnosť!

Zdroj: Šport.aktuality.sk | Foto: d