28. septembra vo večerných hodinách pri cvičnom vzlete spadlo stíhacie lietadlo. Nehoda sa stala pri obci Nové Sady v okrese Nitra, pričom na mieste zasahovali všetky záchranné zložky. Vyšetrovanie je pod taktovkou ministra obrany SR Petra Gajdoša.

Pilot stíhacieho lietadla MiG-29 po 21:30 hod. informoval dispečing, že stráca kontrolu nad dopravným prostriedkom. Nakoniec došlo k pádu stroja, pričom sa muž stihol katapultovať. Podľa predbežných informácií malo stíhačke dôjsť palivo.

,,Po príchode na miesto udalosti začali príslušníci s hasením požiaru lietadla, ktoré po páde začalo horieť. Požiar sa im podarilo lokalizovať po pár minútach, momentálne ho likvidujú. Pri udalosti zasahuje 12 príslušníkov z Nitry,” uviedlo Prezídium hasičského a záchranného zboru. Pilot sa momentálne nachádza v nitrianskej nemocnici, pričom by mal byť mimo ohrozenia života. ,,Skvelá správa pri tomto nešťastí, pilot žije!“ napísal na sociálnej sieti minister obrany SR Peter Gajdoš.

Aj napriek tomu, že lietadlo sa zrútilo do neobývanej oblasti, policajti verejne upozorňujú obyvateľov okolitých obcí, aby sa nepokúšali priblížiť k stíhačke. Môžu tak ohroziť svoju vlastnú bezpečnosť, čo môže mať fatálne následky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

https://streamable.com/2rx20

Zdroj: cas.sk, topky.sk  |  Foto: Facebook/Ministerstvo obrany SR, Polícia SR  |  Video: Streamable.com