Slováci sa od víkendu vo zvýšenej miere sťažujú na silné bolesti hlavy či závrate. Meteorológovia majú pred tento nepríjemný stav jasné vysvetlenie. Za všetko môže jeden extrémny jav!

Mnohí Slováci sa v týchto dňoch sťažujú na to, že sa necítia dobre a trápia ich silné bolesti hlavy. Meteorológovia ponúkajú pre túto zdravotnú nepríjemnosť jasné vysvetlenie. Za všetkým má byť podľa portálu iMeteo extrémne vysoký tlak vzduchu, ktorý sa od nedele šplhá do rekordných čísel.

Tlak začal stúpať od nedele rána, kedy sa presunula tlaková výš z Britských ostrovov nad centrálnu Európu so stredom nad východným Rakúskom. V pondelok sa pritom dočkáme jej maximálnych hodnôt, ktoré budú vrcholiť k večeru v rozmedzí okolo 1048 hPa. Ide tak o rekordné číslo, pričom najvyšší tlak bol nameraný v roku 1902 a 1907 s hodnotou 1050 hPa.

Ľudia a zvlášť tí meteosenzitívni tak môžu už od nedele pociťovať nárast hmotnosti kyslíka vo vzduchu a s tým spojené silné bolesti hlavy, prípadne závraty či podráždenú nervovú sústavu a zhoršenú koncentráciu. Situácia by sa však mala začal od utorka opäť zlepšovať.

Zdroj: imeteo.sk │ Foto: Pixabay