Boris Kollár v krátkom videu vyjadril poďakovanie relácii V siedmom nebi a Vilovi Rozborilovi za pomoc pri zbierke finančných prostriedkov pre ťažko chorú Líviu. V marci 2021 sfúkne na slávnostnej torte dve sviečky, avšak už od piateho mesiaca svojho života bojuje so zákernou Canavanovou chorobou, ktorou je postihnutých iba približne 300 pacientov na svete. Deti s touto chorobou sa priemerne nedožívajú ani 10. narodenín.

Príbeh miliónovej Lívie obletel Slovensko aj vďaka relácii V siedmom nebi, kde mamičku malej bojovníčky spovedal Vilo Rozboril. Aj prostredníctvom tejto pomoci má výnimočné dievčatko už v dnešných dňoch nádej na dôstojný, a najmä dlhý život plný pohybu a neobmedzených možností. Finančná zbierka Lívie totiž dosiahla sumu potrebnú na podanie extrémne nákladnej liečby v Amerike, ktorej prípravy sú už v plnom prúde.

Za jediný deň pribudlo na účet Lívinky 250.000 eur!!! Doposiaľ vyzbieraná suma – cez 894.000 eur. Veľké veci spolu robíme. Na liek by už pomaly bolo,” uviedol na sociálnej sieti pár hodín po odvysielaní relácie Vilo Rozboril. Len dva dni na to zdieľal fotografiu s aktuálnym stavom účtu, na ktorom napokon predsa len svietila neuveriteľná suma 1 045 414 €! “Tí, čo videli v nedeľu V siedmom nebi, vedia, čo táto fotka znamená. Znamená život. Máte veľké srdce!” neskrýval dojatie moderátor.

Boris Kollár, líder politickej strany Sme rodina, vyjadril v krátkom videu vďaku nasmerovanú práve Vilovi Rozborilovi, ktorý celý príbeh priniesol na televízne obrazovky. Predseda NR SR okrem toho vyzdvihol Slovákov ako národ, ktorý sa v ťažkých časoch dokáže zomknúť za život nevinného dieťaťa. Šťastná mamička vo svojom príspevku na sociálnej sieti ďakuje všetkým ochotným a štedrým ľuďom a teraz sa môže už naplno sústrediť na to najdôležitejšie- zachrániť život svojej Lívii.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

https://streamable.com/3rmy2y

Miliónová Lívia

https://streamable.com/bk6fqj

Zdroj: FB/ Andrea Kovacova, Hrdinka Lívia na bojisku Canavan | Video: FB/ Boris Kollar, Andrea Kovacova, streamable.com | Foto: IG/ tvjoj, FB/ Boris Kollar