V bieloruskom Čerikove došlo k desivej tragédii. Dvaja mladí bratia vo veku 19 a 21 rokov sa opili a chladnokrvne zabili učiteľku († 47), ktorej uštedrili 150 bodných rán!

Ilja a Stanislav Kostevoví sa uplynulý apríl opili a následne sa vybrali do domu učiteľky, ktorá na ich rodinu v minulosti poslala sociálku. Tá mala zakročiť voči sestre bratov, ktorá zanedbávala svojich štyroch synov. Na základe obvinenia sa mladí muži vybrali za ženou, pričom jej uštedrili 150 bodných rán. Následne jej zobrali zopár cenných vecí, podpálili dom a z miesta tragédie odišli.

Polícia ich zakrátko zatkla, pričom vrahovia sa k celému zločinu priznali. Za beštiálny skutok boli odsúdení na trest smrti, pričom Bielorusko je poslednou európskou zemou, ktorá ho ešte stále vykonáva. “Nevedela som, že je v Bielorusku trest smrti. Myslela som, že najväčším trestom je doživotie. Sudca ani nedočítal verdikt a ľudia v súdnej sieni tlieskali. Ľudia sa mi vyhrážali, že zabijú mňa aj moje deti. Že sme obludy, ktoré musia zomrieť,” uviedla zronená sestra vrahov.

Tí tvrdia, že vraždili pod vplyvom alkoholu, kedy mali zatemnené mysle. “Zabili svoju učiteľku. Za čo? Za to, že bránila pred ich sestrou jej dve deti? Keď sestra je asociálny element? Hovorí sa, že rovnako nikto nemá právo brať im život. A kto dal im právo ho brať?!” vyjadril sa k prípadu prezident Alexandr Lukašenko, ktorý mal ako jediný možnosť zvrátiť rozhodnutie súdu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cherikovnews.by | Foto: FB