Situácia ohľadom koronakrízy naberá na obrátkach a napriek skutočnosti, že do platnosti vošli už všetky fázy postupného uvoľňovania bezpečnostných pravidiel, nie každý má dôvod na úsmev.

Napriek tomu, že vláda povolila prevádzkovať sväté omše, chod divadiel, kín i akcii do 100 ľudí, červenú stopku majú stále fitness centrá, v ktorých sa ani zďaleka nekumuluje počet občanov, ako napríklad v kostoloch. Ich majitelia sa preto rozhodli oznámiť ostrý prostest, pričom 25. mája 2020 o 6.30 ráno zablokujú členovia Únie Fitness Centier Slovenska vstup do hlavného mesta Bratislava. Dôvodom má byť ignorovanie skutočnosti, že 2 300 prevádzok, ktoré vytvárajú 20-tisíc pracovných príležitostí, je neustále zatvorených.

„Aj napriek už vyše dvojmesačnej snahe stavovskej organizácie fitness centier Slovenska, vláda Slovenskej republiky stále mlčí. Začiatkom marca 2020 všetky prevádzky nariadením vlády uzavreli a odvtedy až dodnes sa situácia nezmenila. Napriek snahe predkladať návrhy na účinné opatrenia, či nefinančné kompenzácie zo strany Únie fitness centier Slovenska, sa nám nepodarilo zasadnúť za rokovací stôl s kompetentnými a hľadať riešenia. Vo svojich návrhoch máme pripravené opatrenia, ktoré berú ohľad na rizikové skupiny, štátny rozpočet či prenajímateľov, v priestoroch ktorých väčšina fitness centier na Slovensku sídli. Bez ohľadu na dôvod ich konania sme nútení konštatovať, že stratiť 100 percent príjmu zo dňa na deň, na niekoľko mesiacov bez toho, aby sme videli východiská, je pre väčšinu majiteľov fitness centier na Slovensku likvidačné,” uviedol Pavel Kiseľ z Únie fitness centier Slovenska.

Ako zároveň dodal, spolu so sympatizantmi a fanúšikmi sa v pondelok pripravujú na zúfalú akciu, pričom zablokovať mienia diaľnicu do Bratislavy v úseku Zeleneč až Triblavina. “Vysvetlenia epidemiológov nedávajú žiadny zmysel a nariadenie vlády vydané 21.5.2020 je úplne zmätočné. Argumenty ministra zdravotníctva o hyperventilácii, uzavretých priestoroch či zlej ventilácií jednoznačne poukazujú na veľmi slabé skúsenosti s našim druhom prevádzok, ako aj kolaudačných požiadaviek pre náš druh podnikania. Preto Únia fitness centier Slovenska zablokuje Bratislavu, odovzdá petíciu a zažaluje štát za diskrimináciu a porušenie ústavných práv. Svoju iniciatívu sme ochotní okamžite zastaviť v prípade, ak nás ústavní činitelia pozvú na vyjednávanie, ktoré nám dá okamžité riešenia,“ dodáva Pavel Kiseľ.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<