Ak si ešte stále vychutnávate zimné prázdniny, prípadne ste si sviatky predĺžili dovolenkou, na 7. januára si pripravte poriadnu dávku optimizmu a pevných nervov. S príchodom nového pracovného týždňa totiž v hlavnom meste Slovenska dôjde k zablokovaniu dopravy, ktorá sa bude postupne presúvať na ďalšie hlavné ťahy.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave upozorňuje všetkých Slovákov, že v utorok 7. januára bude od 10. hodiny do odvolania prebiehať zhromaždenie únie autodopravcov. „Zhromaždenie sa dotkne predovšetkým dopravy v Bratislave, a to počas posledného dňa
prázdnin, kedy očakávame príchod oddychujúcich a pracujúcich naspäť do Bratislavy,“
zdôrazňuje hovorkyňa KR PZ Lucia Mihalíková.

Zhromaždenie autodopravcov má začať na diaľničnom obchvate na Zlatých pieskoch, odkiaľ sa presunú po Ivánskej ceste a Galvaniho ulici na Rožňavskú cestu. Pozor, tu dôjde k zablokovaniu dopravy v úseku od križovatky Rožňavskej s Turbínovou ulicou, po križovatku Rožňavskej s Tomášikovou ulicou. Prejazd uvedeným úsekom bude umožnený iba prostriedkom mestskej hromadnej dopravy.

Polícia preto vyzýva vodičov, aby sa predmetným úsekom vyhli a využili predovšetkým Vajnorskú, Ružinovskú ulicu a Trnavskú cestu. „Dopravní policajti budú v cestnej premávke monitorovať a podľa jej vývoja budú operatívne reagovať a usmerňovať premávku. Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave účastníkov cestnej premávky touto cestou žiada, aby pri prejazde uvedenými úsekmi zvýšili pozornosť a rešpektovali pokyny polície,“ dodáva Mihalíková.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Polícia