Adela Banášová je jednou z mentoriek občianskeho združenia Divé maky. Aktívne sa podieľa na podpore talentovaných detí z rómskych rodín a stala sa tiež adoptívnou mamou na diaľku.

[sociallocker]Adela Banášová sa rozhodla podporovať nadaného Michala, ktorý by chcel byť rezbárom a taktiež navštevuje ochotnícke divadlo. Podľa jej slov ju oslovilo najmä to, že Michal bude mať v rukách nejaké remeslo a vo svete kde chcú byť všetci manažéri a koordinátori sa nestratí. Sama však priznala, že takáto adopcia funguje skôr na pragmatickom, finančnom princípe a nie je to o osobných stretnutiach. Zatiaľ.

 

Pred dvomi rokmi prišla v siedmom týždni tehotenstva o dieťatko, ktoré čakala s partnerom, Petrom Modrovským. Zatiaľ sa jej síce otehotnieť nepodarilo, avšak všetko čo jej život prináša berie s pokorou a nič nesilí. „Nie som fanúšičkou znásilňovania prírody. Ja verím tomu, že to dieťa, keď sa má niekomu narodiť, tak si to dieťa zariadi a že príde. Snažím sa mať voči tomuto pokoru a stále vnímam, že dieťa nie sú topánky vo výklade ani kabelka, ktorú si vydupeme, lebo za každú cenu chceme dieťa,” vyjadrila sa pre topky.sk.

Nevylučuje však možnosť naozajstnej adopcie. Berie to ako relevantnú možnosť a teraz, v tomto stave by do toho možno išla. “Môj momentálny názor je, že toľké deti sú bez domova a rodiny, že možno by som skôr išla do toho, ako siliť prírodu a Božie plány do tej mojej predstavy, ako mať dieťa,” píše portál topky.sk.

Zdroj: topky.sk Foto: Instagram, Facebook [/sociallocker]