Dnes, teda v piatok 15. marca, sa tradične v Nyne žreboval záverečný pavúk Ligy majstrov. Jeho podobu si môžete pozrieť na tomto odkaze. Ten bol podľa mnohých krutý, no zároveň je stále nádej na prepísanie histórie.

Od sezóny 1955-56 sa hrá Liga majstrov (hoci v minulosti mala aj iné názvy) každú sezónu, no je pomerne dosť zarážajúce, že nikdy v jej bohatej histórii si nezahrali proti sebe vo finále Real Madrid a FC Barcelona.

Madridský gigant má na konte štrnásť trofejí a vo finále bol sedemnásťkrát. FC Barcelona vyhrala päťkrát, vo finále bola osemkrát. Celkovo teda jeden z týchto gigantov španielskeho futbalu bol vo finále v dvadsiatich piatich prípadoch. Finálové El Clásico sa ale nekonalo.

Samozrejme, až do roku 1992 hrali Ligu majstrov len majstri domácich líg doplnený o obhajcu trofeje, a teda, vtedy sa stalo len sporadicky, aby boli oba tieto celky v súťaži. Avšak trebárs od takého roku 2005 patria oba každoročne k veľkým favoritom a až deväťkrát za ostatné dve dekády vyhral súťaž jeden z týchto klubov. Spoločné finále im ale dopriate nebolo, keďže vždy jeden z klubov s niekym vypadol.

Naposledy si tieto dva kluby zmerali sily v Lige majstrov v roku 2011, keď sa stretli v semifinále a úspešnejšia bola FC Barcelona. V roku 2002 bol pre zmenu v semifinále víťazom Real.

Tentokrát to bude opäť veľmi náročná cesta a málokto verí, že by sa to mohlo stať. Avšak žreb túto teóriu dovoľuje. Tak sa nechajme prekvapiť.

Záverečný žreb Ligy majstrov za nami: Giganti poznajú súperov!

Zdroj: Hitky, Transfermarkt | Foto: IG/realmadrid