Budú môcť ísť žiaci na lyžiarsky výcvik? Jasná reakcia rezortu školstva!

Dátum:

Mnohí žiaci sa v tomto období tešia na lyžiarsky výcvik, no epidémia koronavírusu poriadne naštrbila plány škôl, ktoré chceli potešiť svojich študentov. Zopakuje sa tak scenár z minulého roka, kedy boli aktivity tohto typu zakázané? Ministerstvo školstva pozná odpoveď!

V mesiacoch január a február sa mnohí žiaci základných škôl, no aj študenti stredných škôl tešia na lyžiarsky výcvik. Doteraz však nebolo jasné, či môžu kupovať otepľovačky a začať si zháňať lyže. Úrad verejného zdravotníctva SR v týchto dňoch vydal nové vyhlášky, podľa ktorých bude umožnený lyžiarsky výcvik, snowbordový výcvik či kurz v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu pre osoby do 18 rokov.

Služby ubytovania budú fungovať podľa režimu OTP. Rezort školstva oznámil, že bude stačiť antigénový samotest, ktorý si žiaci spravia pred odchodom na lyžiarsky výcvik ešte v ten deň. Poverní učitelia musia viesť zoznam všetkých detí, ktoré sa zúčastňujú na športovej aktivite. „Negatívny výsledok antigénového samotestu musí byť podpísaný poverenou osobou, ktorá výsledok overila a potvrdila pečiatkou školy. Týmto zoznamom sa škola preukáže v ubytovacom zariadení a pri vstupe na vleky,“ uvádza sa na oficiálnej stránke ministerstva.

Rezort školstva však stále odporúča obmedziť lyžiarske výcviky. „Príspevok na lyžiarsky kurz bude pridelený škole až po uskutočnení kurzu. Z poskytnutých finančných prostriedkov nie je možné uhradiť žiadne náklady súvisiace so stornovaním lyžiarskych kurzov,“ upozornil na záver.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: minedu.sk  |  Foto: depositphotos.com

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...