Ak sa nejaký hráč v súčasnosti rozhodne prijať ponuku z KHL alebo sám hľadá alternatívu, ako si ju zahrať, stane sa milovaným i nenávideným. Svoje rozhodnutie o tom, prečo sa rozhodol hrať bývalý obranca Slovanu zase KHL, Lukáš Klok aj vysvetlil.

„Takto som sa rozhodol. Počas svojej kariéry som bol na majstrovstvách sveta aj na olympiáde. Súčasťou národného tímu som bol na všetkých veľkých turnajoch. Samozrejme ma mrzí, že nebudem môcť hrať za národný tím. Rešpektujem však rozhodnutie nášho hokejového zväzu a oni rešpektujú moje,“ cituje Sport.cz účastníka minuloročných ZOH v Pekingu.

Lukáš Klok si zahral všetkých päť najkvalitnejších európskych hokejových súťaži, keďže hrával vo Fínsku, Švédsku, Švajčiarsku, doma v Česku a aj v KHL. Tú hral za Slovan Bratislava v sezóne 2018-19 a aktuálne od leta 2023 je obranca z Ostravy hráčom klubu Neftekhimik Nizhnekamsk. Čo je zaujímavé, krátko bol aj v zámorí, no po pár zápasoch v AHL sa na jeseň 2023 z Ameriky vrátil.

„Všetci mi vtedy hovorili: ,Musíš to urobiť‘ (skúsiť NHL). Úprimne, nebolo to najlepšie načasovanie. Robil som, čo som mohol, ale v USA sa mi nepáčilo. Takže rozhodnutie vrátiť sa bolo jednoduché,“ povedal český obranca a dodal, že napriek tomu, že ho mnohí od presunu do KHL odhovárali, jemu sa život i hokej v Rusku páčia. Podľa jeho slov chce hrať v KHL aj naďalej a rešpektuje to, že sa to niektorým nepáči.

„Nežijem preto, aby som týchto ľudí robil šťastnými. Sám chcem byť šťastný. Je to môj život,“ doplnil rodák z Ostravy.

Zdroj: Sport.cz | Foto: IG/narodnitym