Slovensko zaznamenalo v dvoch prípravných dueloch pred európskym šampionát dve identické víťazstvá 4:0. Vyhrať takým skóre proti San Marínu nie je nijak prekvapujúce, no len málokto veril, že tak dokážu naši chlapci zdolať Wales.

Wales je totižto v rebríčku FIFA na 29. mieste, teda o 19 priečok vyššie ako Slovensko. Je aj pred Srbskom či Českom a jedinú priečku za Poľskom. Zároveň nutno dodať, že možno nehral vo svojej TOP zostave, no nechýbal trebárs útočník Johnson z Tottenhamu, ktorý má podľa Transfermarkt hodnotu vyššiu než ktorýkoľvek Slovák.

Namiesto slov uznania a eufórie bol ale taliansky tréner našej reprezentácie vo svojich reakciách opatrnejší a nevyhol sa ani kritike. „Som spokojný len sčasti, pretože niečo takéto na Európu nestačí. Musíme urobiť oveľa viac v defenzíve i ofenzíve. Nehovorím, že to bolo úplne zlé, ale určite nie také, ako som chcel ja,“ prekvapil.

„Veľmi dobre si uvedomujem, že sme na kvantitu ‚chudobná‘ reprezentácia a veľmi dobre viem, akí silní protivníci nás čakajú na šampionáte. Potrebujeme sa dostať až na perfektnú úroveň, aby sme sa týmto súperom dokázali vyrovnať. Osobne sa snažím zamerať vždy na to, čo je potrebné zlepšiť ako to, čo bolo dobré. Chlapcom som zagratuloval, ale hneď na to som im povedal, že toto nestačí.“

Program Slovenska na EURE: Tieto časy si zapamätajte!

Zdroj: Šport.aktuality.sk | Foto: IG/sfzofficial