Nevídaný úspech prvej slovenskej ženskej prezidentky Zuzany Čaputovej bol zaznamenaný v prestížnom magazíne Forbes. Tam sa prebojovala až do rebríčku 100 najvplyvnejších žien sveta, v ktorom sa umiestnila na 83. priečke!

Forbes nazval Zuzanu Čaputovú „osamelým politickým hlasom v mori demagógie“. Rovnako tak jej pripisujú úspech aj za protesty po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, ktoré viedli k odstúpeniu Róberta Fica z pozície premiéra SR. Prezidentka sa umiestnila na priečke tesne pod americkou speváčkou Taylor Swift, o pár miest vyššie sú Beyoncé (72. miesto) a Rihanna (69. miesto).

V rebríčku 100 najvplyvnejších žien sveta podľa prestížneho magazínu Forbes sa na celkom prvom mieste objavila známa tvár, nemecká politička Angela Merkelová. Táto žena bola dokonca prvá, ktorá sa z úst Igora Matoviča dozvedela o plošnom testovaní Slovenska. Býva označovaná aj ako faktická líderka Európskej únie, v roku 2012 si od Forbes vyslúžila ocenenie druhého najmocnejšieho človeka na Zemi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: forbes.com | Foto: IG/zuzana_caputova, bundeskanzlerin