Zuzana Čaputová mala v nasledujúcich dňoch naplánované dôležité medzinárodné stretnutia, ktoré sa mali uskutočniť v zahraničí. Jej pracovný program však musel byť zrušený vrátane pracovnej cesty do Portugalska a Talianska. Prioritou je nateraz jej zdravotný stav!

Prezidentka mala v stredu (8. júna) odcestovať do Portugalska a Talianska, pričom spoločnosť jej mala robiť poľská hlava štátu Andrzej Dudo. Spoločne chceli podporiť udelenie kandidátskeho štatútu pre Ukrajinu, ktorá chce vstúpiť do Európskej únie. Predmetom ďalšej diskusie mala byť energetická bezpečnosť a iné alternatívy na dodávky plynu na Slovensko.

Na oficiálnej stránke prezidentky sa však pred pár hodinami objavil oznam, podľa ktorého mala Zuzana Čaputová pozitívny výsledok testu na ochorenie COVID-19. Z tohto dôvodu bola nútená zrušiť svoj program, a dokonca aj pracovnú cestu do zahraničia.

Vplyvnej blondínke je tejto situácie o to viac ľúto, keďže išlo o jej iniciatívu na spoločné stretnutie počas návštevy poľského prezidenta v Bratislave. ,,S prezidentom Dudom chceme ešte pred hlasovaním na samite lídrov v Bruseli podporiť kandidátsky status Ukrajiny. Veľmi ma mrzí, že sa k prezidentovi Dudovi nemôžem napokon pripojiť,“ uvádza sa v oficiálnom stanovisku Čaputovej.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: prezident.sk  |  Foto: FB/Zuzana Čaputová