Chladnokrvná vražda dvoch mladých mužov vyvolala v spoločnosti búrlivé diskusie o nenávisti voči LGBT komunite. Včera (14. októbra) sa dokonca uskutočnil pochod, kde si tisícky ľudí uctili pamiatku oboch obetí, a zároveň odsúdili hnev a zlobu, ktorá je smerovaná na príslušníkov spomínanej komunity.

Dvojnásobná vražda pred podnikom Tepláreň otriasla celým Slovenskom. Práve na mieste, ktoré členovia LGBT považovali za svoje útočisko, došlo k hroznej tragédii. Nešťastie vyvolalo natoľko silné reakcie zo strany politikov i občanov, že sa pred pár hodinami uskutočnil Pochod za odsúdenie nenávisti voči LGBT komunite.

Tisícky Slovákov sa zhromaždili na bratislavskom Námestí SNP, pričom moderátorkou celej akcie bola herečka Kristína Tormová. Jeden z príhovorov mala aj Zuzana Čaputová, ktorá vyzývala ľudí k tolerancii a nenávisť rázne odsúdila. ,,Prepáčte. Mrzí ma, že naša spoločnosť nedokázala ochrániť vašich blízkych. Prepáčte, že niektorí z vás sa na Slovensku nemôžete cítiť bezpečne,“ povedala členom napadnutej komunity.

Prítomných ľudí zároveň upozornila, že aj LGBT komunita je súčasťou našej spoločnosti. ,,Spojme všetko zdravé a slušné v tejto spoločnosti. Sme sila, ktorá dokáže prekonať nenávisť a sme sila, ktorá dokáže dať novú šancu našej krajine, aby sme tu už nikdy nemuseli takto stáť z takéhoto dôvodu,“ dodala. Pochodu sa zúčastnil aj premiér Eduard Heger a ďalší členovia vlády, zástupcovia Národnej rady, samospráv a mnohých organizácií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: FB/Zuzana Čaputová