Zuzana Čaputová čoraz viac prekvapuje, pričom mnohými rozhodnutiami dokazuje, že nechce byť iba hlavou štátu, ktorá s úsmevom prezentuje krajinu. Pravidelne totiž vykonáva kroky, ktoré majú napomôcť ku kvalitnému životu na Slovensku.

Prezidentka je známou ochranárkou prírody, o čom svedčí aj jej tvrdý boj s kauzou pezinskej skládky. Najnovšie sa pustila do prerábky Grasalkovičovho paláca, ktorý dala premaľovať ekologickejšími farbami, a taktiež zaviedla prísne triedenie odpadu.

Zmeny by mali nastať aj v prezidentskej záhrade, kde majú pribudnúť zádržné nádoby na dažďovú vodu a množstvo medonosných kvetov. Informácie o tom, že včiel je čoraz menej a dokonca im hrozí vyhynutie, zasiahli aj Čaputovú, ktorá vážne uvažuje o chove včiel v záhrade z 18. storočia.

Včely sú totiž nezastupiteľnou súčasťou života prírody a bez nich by sme, údajne, na zemi neprežili ani my. V tejto veci dokonca podnikla Zuzana aj prvé kroky, keďže jej tím je v kontakte so známym chovateľom včiel Martinom Nikodýmom. Ten ponúkol svoju pomoc, know-how aj odbornú literatúru. Nie je vylúčené, že niekoľko rojov daruje hlave štátu, keď príde vhodné obdobie.  

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Martin Nikodým by mal byť poradcom prezidentky pri chove včiel

Zdroj: sarm.pluska.sk  |  Foto: FB/ Grassalkovichova – Prezidentská záhrada, Tablet.TV, Martin Nikodým