Čaputová zachránila rodine Vianoce: Udelila milosť matke, ktorá…!

Dátum:

Zuzana Čaputová sa pred vianočnými sviatkami rozhodla využiť svoje ústavné právo z pozície prezidentky našej krajiny. Vplyvná blondínka môže zmierniť či odpustiť uloženie trestu odsúdenému človeku, pričom tentokrát sa šťastie usmialo na 5-násobnú matku.

Prezidentka v týchto dňoch omilostila ženu, ktorá bola v roku 2018 právoplatne odsúdená za spáchanie trestného činu ohrozenia mravnej výchovy mládeže, keďže jej dve školopovinné deti mali vymeškané neospravedlnené vyučovacie hodiny. 41-ročná žena dostala trest odňatia slobody v dĺžke ôsmich mesiacov.

Za rovnaký čin bol v minulosti odsúdený aj otec detí, ktorý si svoj trest už odpykal. Čaputová sa rozhodla zohľadniť ťažkú situáciu rodiny, do ktorej sa dostala. „V prípade, ak by odsúdená nastúpila na výkon trestu odňatia slobody, otec, ktorý rodinu zabezpečuje finančne, by sa nevedel postarať o tri najmenšie deti, ktoré sú v útlom veku, nenavštevujú školské zariadenia a matka sa o ne celodenne riadne stará. Na rodinu nie sú v obci evidované žiadne sťažnosti,“ uviedol hovorca prezidentky Martin Strižinec pre Denník N.

Rozhodnutie hlavy štátu ovplyvnil aj fakt, že 5-násobná matka nebola doteraz trestaná za iný trestný čin a školská dochádzka dvoch detí sa zlepšila, pričom nemajú žiadne vymeškané neospravedlnené vyučovacie hodiny. Slovenka tak preukázala, že sa o svoje deti chce a vie postarať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk  |  Foto: FB/Zuzana Čaputová, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...

Odkiaľ zoberie Slovensko plyn? SPP podpísal NOVÚ zmluvu s…!

Slovenská vláda spoločne s ďalšími krajinami Európskej únie zvažuje,...

Zásah Matoviča do politických diskusií? Neuveríte, čo mu prekáža!

Igor Matovič sa svojimi kontroverznými nápadmi rozhodol poriadne rozvíriť...